Anasayfa
Ara Bul
14 Ekim 2021, 15:44

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27-31-32. Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27-31-32. Cevapları Anadol Yayıncılık Güneş ve Ay Tutulmaları

Hazırlık Çalışmaları

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27. Cevapları Anadol Yayıncılık

Soru: Geçmiş yıllardaki fen bilimleri derslerinde öğrendiğiniz bilgilerden yararlanarak Güneş, Dünya ve Ay’ın birbirlerine göre hareketlerini söyleyiniz

Cevap: Dünya Güneş’in etrafında bir yörüngede, AY da Dünya etrafında bir yörüngede dolanır. Dünya Güneş etrafında dolanmasını 365 gün 6 saatte, kendi etrafında 24 saatte tamamlar. Ay kendi etrafında ve dünya etrafında dönüşünü 27 gün 8 saatte tamamlar.


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 31. Cevapları Anadol Yayıncılık

Fen, Mühendislik ve Girişimcilik Uygulamaları

Soru: 1. Aşağıdaki tabloyu doldurunuz.

Cevap:

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Anadol Yayınları 


Soru: 2. Modelin 3. aşamasında mavi kürenin bir kısmının el fenerinden çıkan ışığı alamamasının sebebi nedir? Modeldeki bu durum hangi doğa olayına karşılık gelmektedir?

Cevap: Ay yani pinpon topu Güneş’ten gelen ışığı engellemiş ve karanlık olmasını sağlamıştır. Bu da Güneş Tutulmasını oluşturur.


Soru: 3. Modelin 4. aşamasında pinpon topunun el fenerinden çıkan ışığı alamamasının sebebi nedir? Modeldeki bu durum hangi doğa olayına karşılık gelmektedir

Cevap: Dünya, Ay’a gelen ışığı engellemiştir. Bundan dolayı Ay tutulması oluşmuştur.


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 32. Cevapları Anadol Yayıncılık

Soru: Aşağıdaki tabloda Güneş ve Ay tutulmasına ait bazı özellikler verilmiştir. Verilen özelliklerin hangi tutulma türüne ait olduğunu tabloda “✓” işaretiyle belirtiniz. Bazı özelliklerin her iki tutulmada da olabileceğini unutmayınız.

Cevap:

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Anadol Yayınları 

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.