Anasayfa Kitap Cevapları
7 Ocak 2022, 16:42 - Betül Yazdı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 91-92. Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 89, 90, 91, 92. Sayfa Anadol Yayıncılık Dengelenmiş Ve Dengelenmemiş Kuvvetler

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 91. Cevapları Anadol Yayınları

Yakın çevrenizdeki varlıkları “dengelenmiş kuvvetlerin etkisinde olanlar’ ve ‘dengelenmemiş kuvvetlerin etkisinde olanlar” olarak sınıflandırınız. Elde ettiğiniz sonuçları defterinize yazınız. Çalışmalarınızı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:
Dengelenmiş kuvvet: Mutfak dolabı, askılık, çöp kutusu, duvara sabitlenmiş klima, aynı hızda giden araba dengelenmiş kuvvetlere örnektir.
Dengelenmemiş kuvvet: Araçların kırmızı ışıktan sonra hızlanması, duran topa vurulması, geminin limana yaklaşması dengelenmemiş kuvvetlere örnektir.


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 92. Cevapları Anadol Yayınları

1. Dengelenmiş kuvvetlerin duran cisimlerin hareket durumuna etkisi nedir?

Cevap: Bileşke kuvvetin sıfır olması demektir ve hareket durumu da sabittir.


2. Dengelenmemiş kuvvetlerin duran cisimlerin hareket durumuna etkisi nedir?

Cevap: Bileşke kuvvetin sıfırdan farklı olması  dengelenmemiş kuvvet olarak bilinir ve sanki tek bir kuvvetin üzerinde hareket ediyormuş gibi etki yaratırlar.

 

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.