Anasayfa Kitap Cevapları
12 Mayıs 2022, 9:57 - Mehmet Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-19-20-21-23-25-26 Cevapları MEB Yayınları

Bizi “Biz” Yapanlar Cevapları

1. ÜNİTE: Biz ve Değerlerimiz 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-19-20-21-23-25-26 Cevapları MEB Yayınları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları MEB Yayınları

1. Millî takımlarımızın galibiyetlerinde millet olarak duyduğumuz ortak sevinci, milli birlik ve beraberlik açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Söyleyiniz.
Cevap: Bence bu durum millet olarak bir araya gelmemizi ve milli duyguları aracılığı ile toplumsal bir dayanışmaya vesile olmaktadır.

2. Gelenek ve göreneklerimizden bildiklerinizi söyleyiniz.
Cevap: Gelenek ve görenekler bizlerin ve geçmişte atalarımızın yaptığı devamlı hareketlerdir. Buna örnek olarak bayramlaşmayı örnek verebiliriz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 17-18-20. Sayfa Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları MEB Yayınları

Komşuluk ilişkilerinin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Komşuluk ilişkileri toplumun en küçük yapı birimi olan aileleri bir birine bağlayan ve aradaki bağı taze kılan en önemli unsurdur. Bu bakımdan komşuluk ilişkileri çok önemlidir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları MEB Yayınları

Türkçenin önemine dair afişler yan tarafta verilmiştir. Afişleri inceleyip düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Günümüzde maalesef Türkçe’mizi olduğundan farklı şekilde kullanmaktayız. Türkçe’mize yabancı dillerden kelimeler sokarak güzel dilimizi bozmakta ve yıpratmaktayız.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları

Çanakkale Şehitliği’nde yurdumuzun her tarafından şehitlerimizin bulunmasını, millî birlik ve beraberlik açısından nasıl yorumlarsınız? Söyleyiniz.
Cevap: Bizler millet ve ülke olarak vatanına ve bayrağına her zaman sahip çıkmışızdır. Çanakkale şehitliğinde bir birinden farklı memleketten insanların olması bunun en büyük kanıtıdır.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-172. Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları MEB Yayınları

Gelenek ve göreneklerimizin önemli bir parçası olan düğünlerimizin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkısı hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Düğünler bir çok insanı bir araya toplayan en önemli adetlerimizdendir. Düğünler sayesinde küsler barışır, akrabalar hasret giderirler.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları MEB Yayınları

Bu evlerde yaşayan insan, aynı zamanda sokağı takip edebilir, neredeyse gelen geçen herkese selam verme imkânına sahiptir.” ifadesinden yola çıkarak böyle bir evin toplumsal birliktelikteki rolü hakkında neler söyleyebilirsiniz? Tartışınız.

Cevap: Böyle bir ev insanı dışarısı ile bir tutar ve insanlar ile iç içe olmasını, toplumsal anlamda gelişmesini ve sosyalleşmesini sağlar.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.