Anasayfa Kitap Cevapları
28 Eylül 2023, 19:41 - Sena Yazdı

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 24-25-27-29-31. Cevapları Ferman Yayıncılık

Uzay Kirliliği ve Nedenleri Cevapları

1. ÜNİTE: Güneş Sistemi Ve Ötesi/ Dünya ve Evren: 7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 24-25-26-27-28-29-30-31. Cevapları Ferman Yayıncılık

Uzay Kirliliği ve Nedenleri Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Ferman Yayıncılık

İnsanlar tarafından uzaya gönderilen yapay uydular görevlerini tamamladığında bu uydulara ne oluyor? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: İnsanlar tarafından uzaya gönderilen yapay uydular görevlerini tamamladığında bu uygular çöp olarak uzay boşluğunda kalmaktadır. Bu da uzay boşluğunu kirletmektedir.


ARAŞTIRMA

Sizce uzay kirliliğinin olası sonuçları ve bunların dünyadaki olumsuzlukları neler olabilir? Bu olumsuzlukların sonuçlarını, doğaya saygı ve öz denetim bağlamında tahmin etmeye çalışıp araştırınız.
Cevap: Uzay kirliliğinde, astronotlar uzay boşluğunda araştırmalar yaparken çöplerin araçlarına çarpması veya direkt astronotlara çarpması sonucu hayatlarını kaybetmelerine neden olabiliyor. Atmosfer zarar görür ve uydulara çarpabilirler. Buda Dünya arasındaki iletişimin kopmasına sebebiyet verir.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-91-92. Cevapları MEB Yayınları

Teknoloji İle Uzay Araştırmaları Arasındaki İlişki Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Ferman Yayıncılık

Sizce kullandığınız hangi eşyalarda uzay teknolojilerinin öncü rolü olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Kullandığımız internet, televizyon uyduları gibi eşyalarda uzay teknolojileri öncü olabilir.


Teleskobun Yapısı, Çeşitleri ve Kullanımı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27 Cevapları Ferman Yayıncılık

Teleskobun nasıl bir araç olduğunu ve ne işe yaradığını merak edip araştırdınız mı? Böyle bir araştırmanız varsa bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Teleskop gözümüzle göremeyeceğimiz kadar uzaktaki cisimleri görmeye, gökyüzündeki yıldızları gezegenleri görmeye yarar.


Teleskobun Gök Biliminin Gelişmesindeki Önemi Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Ferman Yayıncılık

Sizce gözümüzle baktığımızda göremediğimiz gök cisimlerini teleskopla baktığımızda nasıl görebiliyoruz? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Gözümüzle baktığımızda göremediğimiz gök cisimlerini teleskopla baktığımızda görebilmemizin nedeni teleskop içerisindeki merceklerdir. Bu mercekler uzaktaki görüntüleri yakınlaştırarak görmemizi sağlar.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 142-143-144-145-146-147. Cevapları MEB Yayınları

Basit Bir Teleskop Modeli Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Ferman Yayıncılık

Önce bir teleskop yapmayı düşünüp bunu nasıl yapabileceğinizi tasarlayınız.
Cevap: Teleskop yapabilmek için bir karton ile ince bir silindir yaparım. Silindir içerisine gerekli olan mercekleri yerleştirir ve sabitlerim. Bu şekilde teleskop yapmış oluruz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.