Anasayfa Kitap Cevapları
8 Nisan 2022, 0:09 - Zülal Güneş Yazdı

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55-56. Cevapları Yıldırım Yayınları

Mitoz – Mayoz, Mayoz Niçin Önemli? Cevapları 

2. Ünite: Hücre Ve Bölünmeler 2. Mitoz – Mayoz 7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları  Sayfa 55-56-59. Yıldırım Yayınları

Mayoz Niçin Önemli Cevapları 


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları Yıldırım Yayınları

Eşeyli üreyen canlılarda üreme hücrelerinin mayozla oluşması neden önemlidir?
Cevap: Mayoz bölünmenin en temel amacı kromozom sayısını sabit tutmak ve kalıtsal çeşitliliği fazlalaştırmaktır.


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları Yıldırım Yayınları

Üreme hücreleri mitozla meydana gelseydi ne olurdu?
Cevap: Üreme hücreleri mayoz yerine mitoz ile olsaydı her döllenme sonucunda 46 kromozom diğer bir nesilde 92 diye artarak devam edecekti. Mayoz ile üremede bu kromozom sayısı yarıya indirilmektedir.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27-33-34. Cevapları Yıldırım Yayınları

Hücre kaç ana bölümden oluşur
Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda bir hücrede; hücre zarı, sitoplazma ve çekirdek olmak üzere üç ana temel bölümden oluşmaktadır. Çekirdek; tüm hücrenin yönetimi buradan yapılmaktadır. Hücrenin kalıtsal bilgileri çekirdekte saklanmaktadır. Hücre zarı, hücreyi çepeçevre salan bir yapıdır. Bitki, mantar ve prokaryot hücrelerde görülmektedir. Sitoplazma; organel kısımlar ve bunlarında içinde yer alan kısımları doldurmaktadır.


Herkesten farklı olduğunu düşündüğünüz özellikleriniz nelerdir
Elbette bir kişinin diğer insanlara bütün özelliklerinin aynı olması mümkün değildir. Sürekli olarak insanların zeka olarak, huy olarak, anlayış olarak, güzellik olarak, yakışıklılık olarak bir olması asla düşünülemez. Ancak bir kişiye özel olan temel yapı taşları da bulunmaktadır. Bir insanın parmak izi, dna yapısı gibi özellikleri sadece kendisine özgü bir farklılık olarak kabul edilmektedir.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.