Anasayfa Kitap Cevapları
3 Şubat 2023, 12:06 - Mehmet Yazdı

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57-58. Cevapları Aydın Yayınları

Kuvvet, İş ve Enerji İlişkisi Cevapları

3. Ünite KUVVET VE ENERJİ: 2. Bölüm: Kuvvet, İş ve Enerji İlişkisi 7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57-58. Cevapları Aydın Yayınları


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları Aydın Yayınları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları Aydın Yayınları

Sizce Mehmet, kitaplığına ağır kitaplarını kaldırırken mi daha çok iş yapar, yoksa hafif kitaplarını mı? Mehmet’in kitaplarını en üst rafa kaldırması neden daha zor? Bir işin zorluğuna karar vermeden önce fiziksel anlamda işin ne demek olduğunu ve fiziksel işin hangi değişkenlere bağlı olarak değiştiğini inceleyelim
Cevap: Mehmet ağır kitaplarını kaldırırken daha çok güç uygulayacağı için daha çok iş yapmış olunur. En üst kata koymak için daha güç harcanması gerekir.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 166-169. Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 58 Cevapları Aydın Yayınları

Etkinlik Yapalım

Aşağıdaki görsellerde yapılan işlerden hangisi diğerinden daha büyüktür? Tahminimizi “Bence” bölümündeki boş alana yazalım.

a. “Şekil I”de 20 N ağırlığındaki kutu 1. rafa çıkarılıyor
“Şekil II”de 20 N ağırlığındaki kutu 2. rafa çıkarılıyor

Cevap: 2. Rafa koyulan kutu daha ağır olacaktır. Daha çok güç harcadığı için 2. rafa konulan kutu ile daha büyük iş yapılmış olunur.

b. “Şekil I”de 20 N ağırlığındaki kutu 1. rafa çıkarılıyor.
“Şekil II”de 40 N ağırlığındaki kutu 1. rafa çıkarılıyor.
Cevap: Şekil II. deki kutunun ağırlığı büyük olduğu için bu işi yaparken daha fazla güç uygulanır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.