Anasayfa Kitap Cevapları
19 Nisan 2022, 1:21 - Mehmet Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24-25-26-27-29 Cevapları MEB Yayınları

Hızlı İletişim Güçlü Toplum Cevapları

1. Ünite Birey ve Toplum 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24-25-26-27-28-29 Cevapları MEB Yayınları

Hızlı İletişim Güçlü Toplum Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları MEB Yayınları

İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İletişim günümüzde belkide her insanın ve her yaş grubundan insanın kullandığı bir unsurdur. İletişim sayesinde insanlar bir birleri ile mesafelere rağmen sesli ve görüntülü görüşe bilir ve hasret gidere bilmektedir. İletişimin olmadığı bir günü hayal etmek oldukça zordur. İletişim hayatımızın her anında kullandığımız bir unsur olduğu için bunun yokluğu bizi olumsuz etkilerdi.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları MEB Yayınları

Geçmişte ve günümüzde kullanılan iletişim araçlarını belirleyerek aşağıdaki zaman çizelgesine örnekte olduğu gibi yazınız. Sosyal değişimde en fazla etkisi olan aracın hangisi olduğunu tartışınız.
Cevap: GÜVERCİN –> TELGRAF -> MEKTUP –> BİLGİSAYAR -> AKILLI TELEFON

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 134-135-137-138 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Okulunuzda yapacağınız bir etkinlik için hangi iletişim araçlarıyla duyuru yaparak arkadaşlarınızın katılımını artırabilirsiniz? Söyleyiniz.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları MEB Yayınları

Günümüzde hangi iletişim aracı insanlar üzerinde daha etkilidir? Bunun sebebi nedir? Söyleyiniz.
Cevap: Teknolojinin gelişmesi günümüzde bir çok iletişim aracınında çıkmasına sebebiyet vermiştir. Günümüzde en sık kullanılan iletişim aracı telefondur. Telefonlar teknolojinin gelişmesi ile özellik ve çeşitlilik bakımından çok farklı bir seviyeye gelmiştir. Her bireyin kullana bileceği şekilde ve özelliklerde bizlere hizmet vermektedir.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda verilmiş olan medya araçlarının kullanım amacını örnekte olduğu Sizde gibi işaretleyiniz.
(Haber – Eğitim – Eğlence – Alışveriş Sosyal – Medya)
Cevap:
Gazete: HABER
Radyo: EĞLENCE
Televizyon: HABER-EĞLENCE-EĞİTİM
Telefon: EĞLENCE-ALIŞ-VERİŞ
Bilgisayar ve Tablet: EĞLENCE- EĞİTİM
Akıllı Telefon, Genel Ağ: HABER-EĞLENCE-EĞİTİM-ALIŞ-VERİŞ

Bir iletişim aracı seçerek bu aracın insanlar arasındaki iletişimi nasıl sağladığını yazınız.
Cevap: Seçtiğim iletişim aracı telefon. Telefon insanların en sık kullandığı iletişim aracıdır. Uydu ve sinyaller aracılığı ile iletişim kurmak istediğimiz kişi ile bağlantı sağlayarak görüntülü veya sesli olarak iletişimi sağlar.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sayfa 95-96-97-98-99-100-101-102-103-104. Cevapları MEB Yayınları 2.Kitap

Seçtiğiniz iletişim aracının sosyal hayatınızdaki değişime etkisini açıklayınız.
Cevap: Bu iletişim aracı sayesinde insanlar uzakları yakın etmekte ve istedikleri zaman istedikleri kişi ile görüşe bilmektedir.


Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız.

Kültürel Değişime Etkisi

Medya Aracı: TELEVİZYON
Olumlu: Önemli haberlere erken ulaşmak.
Olumsuz: İnsanlar arasında ki sözlü iletişimi olumsuz etkilemesi.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24-25-26-27-29 Cevapları MEB Yayınları  etkinliğinde  fark ettiğiniz eksikleri, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere yazarak belirtiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24-25-26-27-29 Cevapları MEB Yayınları konumuzda iletişimin insan hayatındaki önemini ve yerini bizlere anlatmaktadır. İletişimi güçlendirerek insanlar arasındaki sosyal yaşamı daha çok kolay hale getirebileceğimiz hakkında  çeşitli sorular ve cevapları bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından özenle cevaplanan ve hazırlanan bu etkinliklerde iletişimin hangi araçlarla, nasıl daha hızlı ve hangisinin daha pratik olduğu hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir. İletişimin insan hayatındaki önemini öğrendiğimiz bu önemli etkinliği beraber cevaplayalım.

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.