Anasayfa Kitap Cevapları
13 Mayıs 2022, 16:59 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 14-15-16. Cevapları Anka Yayınları

İnsanın İradesi ve Kader Cevapları

1. ÜNİTE: KADER İNANCI 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 14-15-16. Cevapları Anka Yayınları


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Anka Yayınları

İnsan hangi özellikleriyle diğer varlıklardan ayrılır?
Cevap: Akıl, düşünme yönüyle diğer canlılardan ayrılır.


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları Anka Yayınları

Siz hiç böyle bir duruma şahit oldunuz mu? Bu gibi yaklaşımları doğru buluyor musunuz? Niçin? Sizce yaşadığımız olumsuzlukların önüne geçebilir miyiz? Tartışınız.
Cevap: Evet böyle bir duruma şahit oldum. Ben yanlış buluyorum. Yaşadığımız hayat bizim elimizdedir. Elimizden geldiği kadar çalışıp başarmaya çalışmalıyız. Eğer başaramadıysak demek ki çalışmamız yeterli değildir.

Sonraki Ödev:  El El İle, Değirmen Yel İle. Deyimiyle Anlatılmak İstenen Nedir? Araştırarak Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları Anka Yayınları

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 16 Cevapları

Konuda öğrendiğiniz bilgileri de dikkate alarak yukarıdaki şemayı sınıfınızda arkadaşlarınızla yorumlayınız
Cevap: İnsanın yaratılış bakımından diğer canlılardan ayrılan özellikleri vardır. Bunların en başında akıl gelmektedir. Düşünebildiğimiz için belli sorumluluklarımız bulunmaktadır. İrademiz doğrultusunda işler gerçekleştiririz. İrademize sahip çıkmakta bizim elimizdedir. Düşünce olarak özgürüz ama ilim bildikten sonra yaptığımız yanlışlardan da bizler sorumluyuz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.