Anasayfa
Ara Bul
13 Ekim 2021, 4:45

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 47-51. Cevapları Bir-Yay Yayınevi

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Cevapları 47-48-49-50-51. Sayfa BirYay Yayınları Bağımsızlık Düşüncesi ve Cemiyetler

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 47 Cevapları BirYay Yayınevi

Hazırlık Çalışmaları

Soru: 1. “Kuva-yı Millîye ruhu” kavramının ne anlama geldiğini araştırınız.

Cevap: Kuva-yı Milliye, Milli Mücadele zamanında devleti işgalden korumak ve kurtarmak için halkın kurduğu bütün birliklere denir.


Soru: 2. Millî Mücadele Dönemi’nde kurulan cemiyetlerin kuruluş amaçları nelerdir? Araştırınız.

Cevap:  Milli Mücadele zamanında hem yararlı hem de zararlı cemiyetler kurulmuştur. Yararlı olan cemiyetler, milli birlik ve beraberliği destekleyen ülkemizi dış güçlere karşı korumak amacıyla kurulan cemiyetlerdir. Zararlı cemiyetler ise ülke içi karışıklıktan destek alarak daha kötüye gitmesini amaçlayan cemiyetlerdir.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları BirYay Yayınevi

Soru: Aşağıda ulusal varlığa yararlı cemiyetlerin faaliyetlerine ilişkin bilgiler verilmiştir. Bilgileri içeren kutuların karşısındaki boşluğa uygun cemiyetin adını yazınız

Cevap:

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları BirYay Yayınevi

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.