Anasayfa
Ara Bul
15 Eylül 2021, 13:45
Mehmet
Yönetici

8. Sınıf İnkılap Tarihi Sayfa 186-187 Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 186-187 Cevapları MEB Yayınları 7. ÜNİTE: 7.5. DEMOKRASİ YOLUNDA GÜÇLÜ ADIMLAR 2. Kitap

8. Sınıf  İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 186 Cevapları MEB

İnsanlar niçin siyasi parti kurma ihtiyacı hissederler?

Cevap: Yaşadığımız ülke ya da dünya olarak bahsedersek her insanın görüşü farklıdır. Kimse kimseyle aynı düşünmek zorunda değildir. Demokratik bir devlette yaşadığımız için bu ön plandadır. İnsanlar düşüncelerini özgür ve hür bir şekilde ifade edebilmelidir. Hakkı da vardır. Beş parmağının beşi bir olmadığı için insanlar da aynı düşünemezler. Bu yüzden yeni fikirler ve düşünceler ortaya atılır. Siyasi hayatta da bu gibi ayrılıklar olduğu için insanlar parti kurar ve düşüncesi o yönde olan da o partiye yönelir.  Siyasi Partilerin çok olması  bundan kaynaklıdır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.