Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:21 - Mehmet Yazdı

Bandrolün Korsan Ürünlerle Mücadelede Önemi Nedir? Açıklayınız.

Bandrolün Korsan Ürünlerle Mücadelede Önemi Nedir? 

Bandrolün Korsan Ürünlerle Mücadelede Önemi Nedir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 150-151-152-153 Cevapları MEB Yayınları

Aslında bakıldığında bandrol korsan ürünler ile mücadele anlamına gelmektedir. Bandrol aynı zamanda bir nevi etiket olarak görev görmektedir. Söz konusu etiket üreticinin o mala sahip olduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu konunun önemli görülmesi ise bandrollü üreticilerin emeğinin hiçe sayılmasına önlemektir. Ülkemiz içerisinde bandrol ile mücadele etmek demek ürünlerin üretimindeki emeği korumak anlamına gelmektedir. Herkesin bildiği gibi korsan ürünler yasa dışı ürünler olarak görülmektedir. Aynı zamanda korsan ürünler emek hırsızlığı olarak da görülmektedir. Bandrol kullanımıyla birlikte de bireyler ürünlerinin telif haklarını ellerinde bulundurmuş olmaktadır. Bunun yanı sıra bandrollü ürünlerin yasal olarak bilindiği ve korsan ürünlerden ayırt edilebilirliği kolaylaşmış olmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.