Anasayfa Kitap Cevapları
14 Aralık 2022, 17:47 - Mehmet Yazdı

Bor Madeninin Enerji Alanındaki Kullanımını ve Ülke Ekonomimiz İçin Önemini Araştırınız. 

Bor Madeninin Enerji Alanındaki Kullanımını ve Ülke Ekonomimiz İçin Önemini Araştırıp Yazınız. 

Sonraki Ödev:  Sizce En Yararlı Buluşlar Nelerdir? Neden?

Bor Madeninin Enerji Alanındaki Kullanımını ve Ülke Ekonomimiz İçin Önemini Araştırınız. 

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 88-92-93-94-95 Cevapları MEB Yayınları

Borhidrür sayesinde açığa çıkan hidrojen, enerji üretiminde kullanılabilir. Bu sayede küçük televizyon, radyo, lokal aydınlatmalar, telsiz, insansız araçlar vb gibi aletlerin enerji ihtiyacını karşılayabilir.

Gelecek dönemlerde bor madeninin otomobillerde yakıt olarak kullanılmasını sağlayan sistemler üzerinde çalışmalar, tüm yoğunluğu ile devam etmektedir. Tüm dünyada enerji ihtiyaçlarının artması, alternatif enerji kaynaklarına olan gereksinimi artırmaktadır. Ülkemizde bulunan bor rezervleri 500 yıl süresince ülkemizin bor ihtiyacını karşılayabilir seviyededir. Borun kullanım alanlarının artması ve birçok alanda bor madenine ihtiyaç duyulması sonucunda, ülke kaynaklarının fazla olması sebebiyle, Türkiye hem kendi kendisine yeten hem de fazla bor madenini dış ülkelere pazarlayarak uzun yıllar ekonomik açıdan gelişen bir ülke olacaktır.

Sonraki Ödev:  Olumsuz Şartlarda Bile Başarılı Olan Kişilerin Özellikleri Nelerdir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.