Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:25 - Zülal Güneş Yazdı

Çevre Kirliliğini Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

Çevre Kirliliği Nasıl Önlenebilir? Önerilerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Çevre Kirliliğini Engellemek İçin Neler Yapılabilir

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 242-243-244-245 Cevapları MEB Yayınları

Çevre kirliliği gezegenimizin varlığını tehdit eden ve tüm dünya için ortak olan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kirliliği önlemek için çeşitli önlemler alınması ve kişilerin hayatlarını daha çevreci bir yaşam stilini benimsemesi şarttır.

Her ne kadar bireysel eylemler etkisiz gibi düşünülüyor olsa da bir kişinin çevreyi koruyacak şekilde davranması çok büyük fark yaratmaktadır. Kirliliği önlemek için öncelikle kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekir. Geri dönüştürülemeyen malzemelerin yanı sıra plastik kullanımı dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bunun yanı sıra kitlesel üretimler konusunda çeşitli önlemler alınması önem taşır. Herkes kendi sorumluluğunu almalı ve buna uygun yaşamalıdır.

Sonraki Ödev:  Hava Kirliliğine Sebep Olan Faktörler Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.