Anasayfa Kitap Cevapları
25 Eylül 2022, 2:28 - Mehmet Yazdı

Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız

Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız kısaca

Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemi

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29 Cevapları MEB Yayınları

Dayanışma ve yardımlaşma toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir.Birlik beraberliği sağlar ,barış ve huzur ortamını korur. Mesela doğal afet yaşanan bir şehir de yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımda bulunabiliriz.

Yaşamak için yardımlaşma ve dayanışma şarttır.İnsanın yalnız yaşaması mümkün değildir.Bu şekilde insanlar yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşamayı öğrenir. Örneğin mahallemizde hasta olan bir tanıdığımız akrabamız var onun bir ihtiyacını giderebiliriz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.