Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:07 - Zülal Güneş Yazdı

Destanların Birey ve Toplum Üzerindeki Etkileri İle İlgili Düşüncelerinizi Anlatınız

Destanlar Bireyleri ve Toplumu Nasıl Etkilemektedir?

Destanların Birey Ve Toplum Üzerindeki Etkileri İle İlgili Düşüncelerinizi Anlatınız

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 178-179-180-181-182-183-184-185 Cevapları MEB Yayınları

Destansı hikayelerin kişileri genel olarak etkiler. Destansı olayların yaşanması ise birey ve toplum üzerinde güçlü duyguların yaşanmasını sağlar.

Genel olarak destansı olaylar günümüzde daha az yaşanır ama etkileri daha fazla oluyor. Destanların birey üzerinde milli duyguların yoğun bir şekilde oluşmasına neden olur. Bu durum ise çoğu zaman birey devlete daha çok sahip çıkmasına neden olur. Destanların toplum üzerindeki etkilerine bakarsak ilk olarak günümüzde güçlü bağlarla kurulan toplumların oluşmasını sağlar. Ayrıca destanların toplum üzerindeki etkisi; tarihlerinin unutulmamasını sağlar. Tarihlerinin bilinci olan toplum; milletini daha ileriye taşımayı bir görev edinir. Toplum çalışkan olmasında destanların etkisi oldukça fazladır.

Sonraki Ödev:  Milletlerin Hayatını Etkileyen Olaylar Neler Olabilir? Anlatınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.