Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:17 - Mehmet Yazdı

Doğal Kaynakların Bilinçsiz Şekilde Tüketilmesi Hangi Sorunlara Yol Açmaktadır? Sizler Bu Sorunlara Nasıl Çözüm Üretebilirsiniz?

Doğal Kaynakların Bilinçsiz Şekilde Tüketilmesi Hangi Sorunlara Yol Açmaktadır? Sizler Bu Sorunlara Nasıl Çözüm Üretebilirsiniz? Söyleyiniz.

Doğal Kaynakların Bilinçsiz Şekilde Tüketilmesi Hangi Sorunlara Yol Açmaktadır Sizler Bu Sorunlara Nasıl Çözüm Üretebilirsiniz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170-171-172-173-174 Cevapları MEB Yayınları

Doğal kaynakların bilinçsiz şekilde tüketilmesi sebebiyle karşılaştığımız en büyük sorun tatlı su kaynaklarının azalması ile karşımıza çıkar. Canlıların yaşaması için temel ihtiyaçlardan birisi de sudur. Fakat günümüzde insanlar fuzuli bir şekilde içme suyunu israf edebiliyorlar.

Doğal kaynaklarımızın bilinçsiz bir şekilde tüketilmesi yüzünden ozon tabakası da deliniyor ve bu sebepten bir sürü zararlı ışına ve kimyasala maruz kalmış oluyoruz. Eğer yaşamak istiyorsak Doğa’ya saygı duymamız gerekir çünkü biz Doğa’ya saygı duymazsak ileride yaşayacağımız bir Dünya var olmaz. Bu yüzden gereksiz yere su tüketimi yapmamalı, ozon tabakasını delecek kötü kimyasalları kullanmayı bırakmalı, doğal içeriklerden üretilmiş ürünleri korumalı, ağaç ve ormanlara zarar veren alışkanlıklarımızdan kurtulmalıyız.

Sonraki Ödev:  Toprak, Su ve Hava Kirliliğinin Canlı Yaşamındaki Olumsuz Etkilerinin Neler Olduğunu Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.