Anasayfa Kitap Cevapları
10 Mayıs 2023, 0:25 - Zülal Güneş Yazdı

Doğru Bir Meslek Seçmek İçin Kendimize Hangi Soruları Sormalıyız? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Meslek Seçerken Sormamız Gereken Sorular Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Çevrenizdeki İnsanlar Hangi Mesleklerle Uğraşmaktadır? Söyleyiniz.

Doğru Bir Meslek Seçmek İçin Kendimize Hangi Soruları Sormalıyız Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182-183-184-185 Cevapları MEB Yayınları

Meslekler hakkında araştırmalar yaptıktan sonra ben bu mesleğe uygun muyum, bu mesleği yapabilir miyim tarzında birçok soru sorarak kendi içimizde tartışmamız gerekir.

Bu tarz sorulardan sonra kendi içsel ve beyinsel olarak hangi mesleğe hazır hissediyorsam ve seviyorsam o meslek dalını seçebilirim. Pek çok insan ailelerinin baskısıyla istemedikleri bir mesleği seçmek zorunda kalıyor. Bu gibi bir durumda da sevmedikleri meslek olduğu için çalışmak onlara cazip gelmiyor. Bu yüzden bize cazip gelen ve yapabileceğimizden emin olduğumuz meslek dallarını seçmemiz bizim için oldukça önemli. Sevdiğimiz mesleği yaparak daha fazla yükselmemiz ve yaratıcılık olarak gelişerek hep daha iyisini yapabilmemiz olağan durumlar arasında yer almaktadır.

Sonraki Ödev:  Nitelikli İnsan Gücü Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.