Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:23 - Zülal Güneş Yazdı

En Çok Yaşamış Olan, Uzun Yıllar Yaşamış Olan Değildir; Yaşamanın Anlamını En Fazla Anlamış Olandır

“En çok yaşamış olan, uzun yıllar yaşamış olan değildir; yaşamanın anlamını en fazla anlamış olandır.”

Soren Kierkegaard (Sörın Kirkıgıd) sözünden ne anladığınızı açıklayınız.

“En çok yaşamış olan, uzun yıllar yaşamış olan değildir; yaşamanın anlamını en fazla anlamış olandır.”

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 262-263-264-265-266-267 Cevapları MEB Yayınları

Bir insanın dünya üzerinde ne kadar yaşadığı önemli olan nokta değildir. Kimi insanlar upuzun hayatlar yaşamış olsa da aslında pek de fazla şey yaşamış sayılmazlar. Bu hayatı gerçekten yaşamak, hayatın tadını çıkarmaktır.

İnsanlar kendilerine sevecekleri ve mutlu olacakları bir hayat kurmalı, her zaman anın değerini hissetmeli ve bunun hakkını vermelidir. Gerçekten yaşamış olan insan bu hayatta yaşadığı anın tadını çıkarmış ve kendi mutluluğuna vakit tanımış insandır. İnsanlar yaşamak için gezmeli, görmeli, okumalı, yazmalı, dans etmeli, şarkılar söylemelidir.

Sonraki Ödev:  Hayatı Dolu Dolu Yaşamak Sözünden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.