Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:43 - Zülal Güneş Yazdı

Geçmişte Popüler Olup Günümüzde Popülerliğini Yitiren Müzik, Film Vb. Bildiklerinizi Söyleyiniz.

Popülaritesini Yitirmiş Film. Müzik Vb. Yapıtlara Örnekler Veriniz.

Sonraki Ödev:  Çizgi Film Karakterlerinden Esinlenerek Oyuncaklar Üretilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Söyleyiniz.

Geçmişte Popüler Olup Günümüzde Popülerliğini Yitiren Müzik, Film Vb. Bildiklerinizi Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 249-250-251-252 Cevapları MEB Yayınları

Geçmişte popüler olup da günümüzde anlamını yitiren ve önemsiz olan birçok şey mevcut. Bu alanda çizgi film için örnek verilebilir. Eskiden red kit ya da tom ve jerry dendiği zaman çok fazla ilgi duyulurdu.

Ancak günümüzde bu ilgi kalmadı. Çünkü bunların yerinde artık farklı ve başka çizgi filmler çıkmaya başladı. Bu durum müzik için de geçerli. Eskiden daha klasik ve özellikle Türk sanat müziği daha çok vardı. Ancak şimdi böyle bir durumdan bahsetmek mümkün değil. Bunun yerine daha farklı yapılara sahip olan birçok müzik ortaya çıktı. Yine film için de bu geçerli. Yeşil çam filmlerin yerine farklı film kalıpları oluştu.

Sonraki Ödev:  Hazır Yemek Tarzı Yiyeceklerin Zararları Hakkında Neler Biliyorsunuz? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.