Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:54 - Mehmet Yazdı

Hz. Muhammed’in İslamiyete İlk Çağrısına Yakın Çevresinden Başlamasının Nedenini Açıklayınız.

Hz. Muhammed’in (s.a.v) İslamiyet’e ilk çağrısına yakın çevresinden başlamasının nedenini açıklayınız.

Sonraki Ödev:  İslamiyet’in Yayılmasında Hicret'in Ne Gibi Katkıları Olmuştur? Tartışınız.

Hz. Muhammed’in İslamiyete İlk Çağrısına Yakın Çevresinden Başlamasının Nedenini Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 65-66-67-68-69-70-71. Cevapları MEB Yayınları

Öncelikle en güvendiği insanlardan başlamak istemiştir. Bu şekilde İslamiyet’in yayılması da daha kolay olacaktır. Kuran’ı Kerim’de de yine bir ayette “ Önce en yakın akrabalarını azaptan sakın”. Diye bir ayet yer alır. Hz. Muhammed (s.a.v) bu ayeti de uygulamak istemiştir.

Eğer en yakın olanları ona inanırsa o zaman tebliğ etmeye daha kapsamlı bir şekilde başlanacaktı. Bu sayede belli bir kesim değil daha çok kesime birden olacak şekilde İslamiyet’in yayılması sağlanacaktı. Eğer tam tersi olsaydı o zaman bu şekilde yayılma imkanı daha uzun sürerdi. Üstelik bunun  için inmiş olan bir ayet de mevcut. Bu ayetin de uygulanması için böyle yapılmıştır.

Sonraki Ödev:  İslamiyet’in Doğuşuyla Birlikte Toplumda Ne Gibi Değişimler Yaşanmıştır? Bildiklerinizi Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in Veda Hutbesinde Verdiği Mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadası’ndaki Yaşantıyla Karşılaştırarak Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.