Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:27 - Zülal Güneş Yazdı

Kışın Sokakta Yaşayan Sahipsiz Hayvanlar İçin Neler Yapılabilir? Söyleyiniz.

Sokakta Yaşayan Hayvanlar İçin Neler Yapılabilir?

Kışın Sokakta Yaşayan Sahipsiz Hayvanlar İçin Neler Yapılabilir Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 216-217-218-219-220-221-222-223-224-225 Cevapları MEB Yayınları

Kışın sokakta kalan birçok sahipsiz kedi ve köpek bulunmaktadır. Öncelikle onlara güvenli ve sıcak bir ortam yaratılması gerekmektedir. Bu ortamlar genellikle kulübelerdir. Herhangi bir sokağa kulübe yaparak ısınmaları sağlanmalıdır.

Ayrıca pek çok yere su ve mama konulmalı ve aç kalmaları engellenmelidir. Sokakta bulunan hayvanlar için belediye de aranarak barınaklara götürülmeleri sağlanabilmektedir. Birkaç aylığına sahiplenecek insanlardan yardım da istenilebilir. Bunun yanında kapalı alanlara eski battaniyeler kullanılarak onların üzerinde yatabileceği ortam sağlanabilir. Kedi ve köpeklerin ne kadar tüyleri olsa da kışın soğuk havada kendilerini korumaları için yetersiz olacaktır. Bu yüzden de onlara yardım etmemiz gerekmektedir.

Sonraki Ödev:  En Çok Hangi Hayvanları Seviyorsunuz? Bu Hayvanları Niçin Sevdiğinizi Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.