Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:01 - Zülal Güneş Yazdı

Maûn Suresinde Verilen Mesajları Yazınız.

Maun Suresinde Verilen Mesajlar Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Dini Yalanlamak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?

Maûn Suresinde Hangi Mesajlar Verilmektedir Yazınız. Maûn Suresinde Verilen Mesajları Yazınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-59-60-61-62-63. Cevapları MEB Yayınları

Maun suresinde verilen mesajlar din dünya ahiret konularında insanları uyarıcı ve harekete geçirici mesajlardır. Maun Suresi de o surelerden biridir.

Maun suresinde dini yaşamak gerektiği yetimi kollamak gerektiği namazı düzgün kılmak gerektiği ve insanlara yardımcı olmak gerektiği mesajları verilmekte bu mesajlar suretiyle Maun suresinden yola çıkarak dinimiz oldukça iyi değerler vermemiz ve onun kurallarını uygun bir şekilde hareket etmemizdir. Bunun yanında namaz kılmamız ve dini gerektiği gibi yaşamamız aynı zamanda fakir ve Yoksul insanlara yardım etmemiz yetimleri kollayarak onları korumamız. Kötü niyetli insanlara doğru yolları göstermeniz ve kendimiz için en hayırlı olanı istememiz istenmiştir. Maun suresi bu açıdan oldukça değerli sureler arasına girmektedir.

Sonraki Ödev:  İslam Dininde Sizce Yardımlaşmaya Niçin Büyük Önem Verilmiş Olabilir?
Sonraki Ödev:  Ölçüde ve Tartıda Adaletli Olmak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir? Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.