Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 15:46 - Mehmet Yazdı

Mehmet Akif Ersoyun “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!” Sözü İle İlgili neler Düşünüyorsunuz?

Mehmet Akif Ersoyun “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!” sözü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Anlatınız.

Mehmet Akif Ersoyun Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın! Sözü İle İlgili neler Düşünüyorsunuz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 64-65-66-67 Cevapları MEB Yayınları

Kurtuluş Savaşı Türk halkının hayatının en zorlu dönemleri olarak bilinir. Türk devleti 7 düvele karşı savaş vererek bağımsızlığını kazanmış, çocuğuyla, yaşlısıyla, engellisiyle düşmana karşı tek yürek olarak aşarılar elde etmiştir.

Kurtuluş Savaşı sırasında birçok askerimiz, vatan evladımız şehit düşmüştür. Mehmet Akif Ersoy sözleriyle bir daha istiklal marşı yazdırmasın derken ülkemizin çekmiş olduğu zorlukları dile getiriyor. Mehmet Akif- Ersoy ve arkadaşları İstiklal Savaşının en önemli kahramanları ve sembol isimleri olmuştur. Bir daha bu tarz bir olay yaşanmaması için her daim ülkemize sahip çıkmalı ve onu korumalıyız.

Sonraki Ödev:  Önemli buluşlar yapmış Türk-İslam bilginleri ile ilgili bir araştırma yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.