Anasayfa Kitap Cevapları
3 Ekim 2022, 2:46 - Mehmet Yazdı

“Milli Mücadele yıllarında yaşamış olsaydınız vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için neler yapardınız?” konulu bir konuşma hazırlayınız.

“Millî Mücadele yıllarında yaşamış olsaydınız vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için neler yapardınız?” konulu bir konuşma hazırlayınız. Konuşmanızdan önce prova yapmayı unutmayınız.

Sonraki Ödev:  “Kurtuluş Savaşı” İfadesi Size Neler Çağrıştırıyor?

“Millî Mücadele yıllarında yaşamış olsaydınız vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için neler yapardınız” konulu bir konuşma hazırlayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 40-42-43-44-45 Cevapları Anıttepe Yayınları

Bugün içerisinde yaşamakta olduğumuz ülkemiz oldukça zor zamanlardan geçti. Herkes bu zor zamanları en iyi şekilde biliyordur, eminim. O zamanlarda herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdi. Eğer ben de o zamanlarda yaşamış olsaydım, ben de ne gerekiyorsa yapardım. Hatta daha fazlasını yapmaya da gayret gösterirdim. Buna ek olarak cephelere yardım etmek de isterdim. İster giyecek konusunda isterse sağlık ile ilgili olsun her alanda yardım etmek isterdim. İşgal durumunun hemen bitmesi ve kazanmamız için her şeyimi ortaya dökerdim.

Sonraki Ödev:  Okuduğunuz “Mustafa Kemal’in Kağnısı” adlı şiiri kendi cümlelerinizle hikâyeleştiriniz.
Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Vatan Sevgisi ve Liderlik Özelliklerini Yansıtan Veciz Sözlerini Araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.