Anasayfa Kitap Cevapları
17 Mayıs 2023, 18:02 - Zülal Güneş Yazdı

Monarşi Yönetiminde Demokrasiye Uygun Olmayan Unsurlar Nelerdir? Söyleyiniz.

Monarşi Yönetimini Demokrasiden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçiminde Oy Kullanırken Neler Hissettiniz? Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Monarşi Yönetiminde Demokrasiye Uygun Olmayan Unsurlar Nelerdir Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192-193-194-195-196-197 Cevapları MEB Yayınları

Monarşide devlet tek adam tarafından yönetilmektedir. Demokraside ise halkın oyu her kararı belirleyen hususlardan bir tanesidir. Bu açıdan da demokrasi monarşiden oldukça iyi bir sistemdir.

Ek adamla yönetilen devlet yıkılma riskini daha fazla taşırken demokrasi kullanılan devletin yıkılma ihtimali en düşük şekilde yer almaktadır. Bu açıdan da sürekli olarak yapılan oylamalar ve seçimler hem halkın onayını almak için düzenlenmektedir hem de halkın daha iyi bir ülkede geçinebilmesini sağlamaktadır. Bu da oldukça kolay ve fazla tehlikesi bulunmayan işler arasında yer almaktadır. Herhangi bir sorun olmadan demokrasi yönetiminde oy vererek istenilen seviyeye ulaşılması oldukça kolay yöntemlerden bir tanesi haline fazla şekilde gelmiştir.

Sonraki Ödev:  Okulunuzda, Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi İçin Yapılan Çalışmalar Nelerdir? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Oligarşinin Demokrasiye Benzeyen ve Demokrasiden Ayrılan Yönlerini Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Teokrasi Yönetimi Diğer Yönetimlerle Birlikte Uygulanabilir Mi? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Cumhuriyet, Monarşi Ve Oligarşi Yönetimlerini İnsanların Sahip Olduğu Hak Ve Özgürlükler Açısından Karşılaştırarak Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.