Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:38 - Zülal Güneş Yazdı

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış!” Sözünü Açıklayınız.

 Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış!” Sözünde Anlatılmak İstenen Nedir?

Sonraki Ödev:  Türkiye Olarak Suriyeli Mültecilere Sahip Çıkmamızı İnsani Değerler Açısından Açıklayınız.

Mustafa Kemal Atatürk’Ün “Yurtta Barış Dünyada Barış!” Sözünü Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 230-231-232-233-234-235-236 Cevapları MEB Yayınları

Yurtta barış ve dünyada barış sözü aslında barışın her toplum için ne kadar değerli ve önemli olduğunu da gösteriyor. Çünkü yurtta barış olursa eğer bunun sonucunda dünyada da barış oluşmaya başlar.

İlk etapta insan kendinden başlayarak barışı sağlamalıdır. Eğer insan ilk olarak küçük bir alanda başlarsa bu daha sonra büyük alanlara da yansır. Çünkü genel olarak küçük alanlarda meydana gelen bir savaş durumu belli bir süre sonra küçük alanlardan çıkıp büyük alanlara kadar yansıyor. Atatürk bunu bildiği için özellikle büyük alanlar yerine ilk etapta insan kendinden başlayarak barışı sağlamalıdır. Bu sayede barış tek bir yerde değil zamanla her yerde oluşmaya başlar.

Sonraki Ödev:  Tika ve Türksoy’un Türk Cumhuriyetleriyle Olan İlişkilerimize Katkıları Nelerdir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.