Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:28 - Mehmet Yazdı

Nelerle Mutlu Olursunuz?

Nelerle mutlu olursunuz? Açıklayınız

Sonraki Ödev:  Hayal Kurmayı Sever Misiniz? Neden?

Nelerle mutlu olursunuz

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 14-16-17-18-19. Cevapları MEB Yayınları

Öncelikle mutluluk nedir diye başlamalıyız. Mutluluğun tanımı insanın kendini iyi hissetmesinden geçer. Mutluluk bir hazdır.

Nelerle mutlu olursunuz sorusuna gelirsek, mutluluk kişiden kişiye değişmektedir. Benim mutlu olduğum yaparken haz aldığım şeyleri bir başkası yaparken başka bir duygu içerisinde olabilir. Örnek verecek olursak ben araba yıkarken mutlu olan birisiyim ama araba yıkarken mutsuz olacak kişilerde vardır. Bu sebeple mutluluk insandan insana farklılık göstermektedir. Tekrar ben nelerle mutlu olurum sorusuna gelirsek,

  • Araba yıkarken
  • Hayal kurarken
  • Sevdiğim müzikleri dinlerken
  • Arkadaşlarımla vakit geçirirken
  • Yemek yerken
  • Sevdiğim bir diziyi izlerken mutlu olurum.
Sonraki Ödev:  “Hayaller, Hayat Baharının Kelebekleridir.” Sözüyle Anlatılmak İstenen Nedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.