Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:59 - Zülal Güneş Yazdı

Nitelikli İnsan Gücü Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

Nitelikli İnsan Gücü Ne Demektir?

Sonraki Ödev:  Doğru Bir Meslek Seçmek İçin Kendimize Hangi Soruları Sormalıyız? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Nitelikli İnsan Gücü Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182-183-184-185 Cevapları MEB Yayınları

Nitelikli insan gücü dendiğinde insanların kas kuvvetlerinden doğan toplam enerjinin tümü şeklinde algılamaktayım. Birçok insan da nitelikli insan statüsüne girebilmektedir.

Pek çok işte çalışarak geçimini sağlayan oldukça fazla şekilde yapılan kas gücü gerektiren işlerin çoğunluğuna nitelikli insan gücü gerektiren işler denilebilmektedir. Nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyan bütün iş yerleri bu tarzda elemanlar arayarak daha fazla şekilde yapılan işler sunmaktadır. Bunun yanında nitelikli insan gücü her sağlıklı ve gelişimini bitirmiş birey için söylenebilecek bir niteliktir. Bu açıdan da oldukça fazla şekilde yapılabilen işler görülmektedir. Nitelikli insan gücü neredeyse her insan için kullanılabilir. Bu açıdan da kas gücüne bakılarak bu tabir oluşturulur.

Sonraki Ödev:  Çevrenizdeki İnsanlar Hangi Mesleklerle Uğraşmaktadır? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.