Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 13:33 - Mehmet Yazdı

Paranın Kullanılmadığı Zamanları Düşünelim. Acaba İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılıyor, Nasıl Alışveriş Yapıyorlardı? Açıklayınız

Paranın Kullanılmadığı Zamanları Düşünelim. Acaba İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılıyor, Nasıl Alışveriş Yapıyorlardı?

Sonraki Ödev:  Sizce Yazı Bulunmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu?

Paranın Kullanılmadığı Zamanları Düşünelim. Acaba İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılıyor, Nasıl Alışveriş Yapıyorlardı Açıklayınız

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 36-37-38-39-40-41-42-43-44. Cevapları MEB Yayınları

Paranın henüz kullanılmaya başlamadığı zamanlarda küçük topluluklar halinde yaşayan insanlar alışverişlerini mallarını takas ederek gerçekleştiriyorlardı.

Bir grup buğday, arpa, mısır gibi tarımsal ürün yetiştiriyor, başka bir grup kumaş yapıyor, başka bir grup hayvancılık yapıyor, bu kişiler birbirlerinden olan ihtiyaçlarını karşılamak için kendi ürettiklerinden aldıkları ürün değerinde satıcıya veriyorlardı. Sümerler döneminde kilden madalyon yaptılar ve üzerindeki şekillere göre madalyonun değerini belirlediler. Sonraki dönemlerde alışverişlerde taş kullanılmaya başladı. Para kullanılmadan önce bakır, gümüş, altın, arpa, keçiboynuzu çekirdeği gibi araçlar para olarak kullanıldı. Hassas terazilerle arpa taneleri ve keçiboynuzu çekirdekleri ölçü olarak kullanılarak değer belirlendi. Çin’de M.Ö. 1500’lü yıllarda para yerine deniz kabukları kullanıldı.

Sonraki Ödev:  Sümerler Döneminde mi Günümüzde mi Yaşamak İstersiniz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.