Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:58 - Mehmet Yazdı

Selahaddin Eyyubi’nin Hayatı Hakkında Araştırma Yapınız ve Elde Ettiğiniz Bilgileri Sınıfta Paylaşınız.

Selahaddin Eyyubi’nin Hayatı Hakkında Araştırma Yapınız.

Selahaddin Eyyubi’nin Hayatı Hakkında Araştırma Yapınız ve Elde Ettiğiniz Bilgileri Sınıfta Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88-89-90-91-92-93-94 Cevapları MEB Yayınları

Selahattin Eyyubi birdin adamı olarak tanımlanabilmektedir. Bizim ve haçlılar için kutsal olarak görülen toprakları alma konusunda oldukça ısrarlı davranmaları sonucunda Selahaddin Eyyubi birçok savaş başlatmış ve bu savaşlarının çoğunu kazanmıştır.

Haçlılara bırakmak istemediği topraklar yüzünden birçok kan dökülse de topraklara sahip olamamıştır. Bu açıdan da oldukça fazla savaş düzenlediği görülebilmektedir. Haçlılar ve büyük Selçuklu devleti oldukça fazla savaşlar verseler de kutsal topraklara sahip olmayı çok isteyen haçlılar başka ülkelerin devletlerinden de destek alarak oldukça fazla şekilde bir ordu kurmayı başarmışlar ve sonrasında büyük Selçukluyu yenerek kutsal topraklara sahip olmuşlardır.

Sonraki Ödev:  Malazgirt Savaşı ile Miryokefalon Savaşı’nı Anadolu’nun Türk Yurdu Olmasına Katkıları Açısından Karşılaştırarak Değerlendiriniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.