Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:54 - Mehmet Yazdı

Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir? Neden?

Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir?

Sonraki Ödev:  İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir Neden

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Seracılık genelde ege ve iç Anadolu gibi bölgelerde yapılır. Çünkü bu tür alanlar genel olarak seracılık için de uygun olan bir alandır. Öncelikle bu tür bölgelerde seracılık için  hava durumu ve iklim koşulları da uygun. Yani seracılık alanında yetiştirilecek olan birçok bölge bu tür bölgelerde çok rahat bir şekilde yetişir.

Üstelik bir değil birden fazla bitki çeşitliliği bu alanda mevcut. Tüm bunlar seracılık için de uygun olmaktadır. Bu tür alanlar ayrıca sebzeciliğin de zengin olduğu alanların başında gelir. Seracılık ile daha çok bitki ve sebze bir arada olacak şekilde yetişir. Üstelik bunların yetişip yurt içine ya da yurt dışına satılması da mümkün.

Sonraki Ödev:  Ekonomik Faaliyetler Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Bu Faaliyetlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.