Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:47 - Zülal Güneş Yazdı

Sıdk, Emanet, İstişare Kavramlarını Sözlükten Araştırarak Defterinize Yazınız

Sıdk, Emanet, İstişare Kelimelerinin Anlamlarını Araştırınız.

Sonraki Ödev:  Bir İnsanda Bulunması Gereken Ahlaki Özellikler Nelerdir? Arkadaşlarınızla Paylaşınız

Sıdk, Emanet, İstişare Kavramlarını Sözlükten Araştırarak Defterinize Yazınız

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 91. Cevapları MEB Yayınları

Sıdk: Gerçeklik ve doğruluk anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Peygamber’in sıfatlarından birisidir. Peygamberler her yerde koşul ne olursa olsun her daim doğruları söylerler.

Emanet: Peygamber’in sıfatlarından biridir. Kelime anlamı güvenilir olmak, birisine değerli bir eşya veya malı geri almak üzere geçicisi süreliğine vermek olarak tanımlanmaktadır. Peygamberler her zaman kendilerine emanet edilen eşyaları korumuşlardır. Peygamberlerin özellikleri arasında olan emanet, güvenilir olmak anlamına da gelmektedir.

İstişare: Konu ile ilgili bilgi edinmek üzere uzman kişilerden görüş almak, fikir istemek ve danışmaktır. İnsanlar sorunlarını danışarak istişare edebilirler. Bir olayı ya da düşünceyi en iyi şekilde faydalı hale getirmek için konu hakkında bilgisi olan kişiye akıl danışmak “istişare” olarak nitelendiriliyor. Aynı zamanda istişare, insanlar ile görüş alışverişinde bulunmak, danışmak ve danışmak işi gibi çeşitli anlamalı bulunmaktadır.

Sonraki Ödev:  Başarılı Olmak İle Kararlı Olmak Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır? Fikirlerinizi Sınıfta Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap