Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:03 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce Çok Fakir Birisi Başkalarına Nasıl İyilik Yapabilir? Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Fakir Olan İnsan Başkalarına İyilik Nasıl Yapar?

Sonraki Ödev:  Birine Yardım Ederken ve Birinden Yardım Alırken Neler Hissedersiniz? Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sizce Çok Fakir Birisi Başkalarına Nasıl İyilik Yapabilir Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 45-46-47-48-49. Cevapları MEB Yayınları

Çok fakir bir insan insanları iyilik yaparken fiziksel olarak yardım etme seçeneğini kullanabilirler. Bu yönden de mesela yaşlı insanım karşıdan karşıya geçirerek onlara iyilik yapabilirler ya da evinin temizleyemeyen yaşlı bir kadının evini temizlemesine yardım ederek ona iyilik yapabilirler. Ya da insanlara poşetlerini taşımada yardım ederek iyilik yapabilecekleri gibi oldukça fazla şekilde yardım yaparak daha az para ve daha çok fiziksel yardım sayesinde iyilik yapabilme şansları vardır.

Fakir insanlar ne kadar parasal yardım yapamasalar da kalben iyi oldukları zaman insanlara farklı bir şekilde iyilik yapabilmektedirler. Oldukça fazla şekilde fiziksel güç kullanmaları ve bu güçler doğrultusundan yardım etmeleri hem onları daha fazla psikolojik olarak mutlu etmektedir hem de yardıma muhtaç insanlar için bir el olmaktadırlar.

Sonraki Ödev:  El El İle, Değirmen Yel İle. Deyimiyle Anlatılmak İstenen Nedir? Araştırarak Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Bencil Her Yerde Yalnızdır. Sözü Hakkındaki Düşüncelerinizi Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  Sizce İnsan Yardım Almadan Hayatını Sürdürebilir Mi? Niçin?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.