Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:52 - Mehmet Yazdı

Takım Sporunda Görevli Bir Sporcunun Görevini Yapmasının, Takım Başarısındaki Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Takım Sporunda Görevli Bir Sporcunun Görevini Yapmasının, Takım Başarısındaki Önemi Nedir?

Takım Sporunda Görevli Bir Sporcunun Görevini Yapmasının, Takım Başarısındaki Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 14-15-16. Cevapları MEB Yayınları

Takım sporu bireysel sporlara göre daha farklıdır. Takımlarda görev alan kişiler üzerine düşeni yapmakla yükümlüdür. Başarı da beraberinde gelecektir. Takımlarda görev alanlar kişisel sorumluluklarını yerine getirmediği zaman başarısızlık kaçınılmaz hale gelir. Takım sporunda görevli bir sporcunun görevini yapması başarıya büyük ölçüde etki edecektir. Takım sporcusu görevini yerine getirdiği zaman;

  • Takım galibiyet alacaktır.
  • İstenen sonuç elde edilir.
  • Takım oyuncuları daha az yorulur.
  • Rakip takıma karşı en iyi mücadele verilir.
  • Takım sporu en doğru şekilde tamamlanır.

Takım sporunda görevli sporcuların başarı için birlikte hareket etmesi gerekir. Takımlarda birden çok kişiden meydana gelir. Bu oyunlarda bireysel hareket edemezsiniz. Takımda her kişinin farklı görevi bulunur. Takımda yer alan kişilerin görevlerini tam eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekir. Görevlerini tam yerine getiren takım sporcuları başarının önüne geçebilir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.