Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:57 - Mehmet Yazdı

Tarihte Kullanılan Ticaret Yollarından Bildiklerinizi Söyleyiniz.

Tarihte Kullanılan Ticaret Yollarından Bildiklerinizi Yazınız.

Sonraki Ödev:  Baharat Yolu’nun Devletler Arası İlişkilerdeki Ekonomik Rolünü Açıklayınız.

Tarihte Kullanılan Ticaret Yollarından Bildiklerinizi Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95-96-97-98 Cevapları MEB Yayınları

Tarihte en çok kullanılan yollar 2 tane olarak söylenebilir. Bunlar ipek yolu ve baharat yoludur. Bu yollar tarih boyunca oldukça fazla kullanılan yollardır. Bu yollar oldukça fazla kullanılan yollardır.

Bu yollar arasında sürekli ticaret yapılmaktadır. Bu ticaretler genellikle hayvan ticaretleri ve genellikle yün gibi hayvanlar tarafından üretilen eşyaların ticaretinde kullanılmaktadır. Bu yollar oldukça fazla kullanılan yollardır. Bu açıdan da gerek yürüyerek gerek atlarla beraber sürekli olarak gidip gelinen yollar şeklindedir. Bugüzergâhta yapılan ticaret oldukça fazla olduğu için kervansaraylarla desteklenmektedir. Kervansaraylarda genellikle oteller gibi gecelik konaklamalara uygun olan çadır şeklinde yerlerdir. Buralarda konaklayarak kalabilir.

Sonraki Ödev:  Yolların Toplumlar Arası Etkileşimdeki Önemini Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  İpek Yolu’nun Asya ile Avrupa Arasındaki Kültürel Etkileşime Katkısı Nedir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Bir Çuval Baharatın Bir İnsan Hayatı Kadar Kıymetli Olmasını Nasıl Değerlendirirsiniz? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.