Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 13:12 - Mehmet Yazdı

Teknoloji Kullanımının Artmasıyla Geleneklerimizde Nelerin Değiştiğini Büyüklerinizle Görüşerek Aşağıya Yazınız.

Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek yazınız.

Teknoloji Kullanımının Artmasıyla Geleneklerimizde Nelerin Değiştiğini Büyüklerinizle Görüşerek Aşağıya Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 94-95-96-97. Cevapları MEB Yayınları

Teknoloji ile birlikte en çok öne çıkan durum insan ilişkisi ve iletişim kopukluğu olmuştur. Çünkü birçok insan teknoloji ile çok sık zaman geçirdiği için bir yerden sonra bu bir bağımlılık haline gelir.

Bu bağımlılık durumundan kurtulmak için ise sadece teknoloji ile çok fazla ilişki kurulmaması gerekir. Teknoloji insanın diğer insanlar ile olan iletişiminde de kopukluğa yol açar. Tüm bunlar bir yerden sonra isen için olumsuz bir yapıya dönüşür. Çünkü hayatımızın bir bölümünde artık teknoloji olmaya başlar. Bu da doğrudan insanın sosyal yaşamına da etki eder. Bugün birçok uzman ekip de bu konuda uyarı yapar. Çok fazla bağımlı olmamak insan yaşamı için gereklidir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.