Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:22 - Mehmet Yazdı

Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir?

Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  Yapay Zekâ Gelecekte Hayatımızı Hangi Yönlerden Etkileyebilir? Düşüncelerinizi Paylaşınız.

Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları Da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146 Cevapları MEB Yayınları

Teknolojinin bu denli gelişmesindeki en büyük olumsuzluk artık insan gücüne ihtiyaç duyulmaması olarak görülebilmektedir. Günümüz dünyasında bu konu üzerine verilebilecek en büyük örnek aslında tarım alanında ya da fabrika sektörü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Herkesin bildiği gibi ülkemiz en iyi tarım ülkelerinden birisidir. Verimli topraklarımız geçmişten günümüze bizim için en büyük avantaj olmuştur ve insanlarımız tarafından işletilmiştir. Fakat günümüz dünyasında artık insan gücüne çok ihtiyaç kalmamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların yaptıkları işleri artık makineler yapmaya başlamıştır. Bu durum fabrika sektöründe de böyle ilerlemektedir. Bireyler zaman içerisinde işsiz kalmaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık onlara ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu durum kötüdür.

Sonraki Ödev:  Teknolojinin Sürekli Değişmesi ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır?

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.