Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:33 - Zülal Güneş Yazdı

Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir? Tartışınız.

Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir?

Sonraki Ödev:  Ölçüde ve Tartıda Adaletli Olmak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?

Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-59-60-61-62-63. Cevapları MEB Yayınları

Toplum hayatında ölçü ve tarzı dürüstlüğün önemlerinin nedeni insanların hile yapmamaları düzenbaz olmamaları adaletli olmaları ben kendinden küçük insanları bile hainlik yapmayacak onları kandırmayacak şekilde olmaları için önemli bir husustur.

Komşunuza bile bir mal bir eşya verirken bunda hile hurda düşünmeden hatta birine bin katarak vermek Allah’ın sizin evinize binene bin katarak daha fazla eşya yollamasına daha fazla şeyler yapmasına neden olacaktır. Bu gibi durumlarda ölçü ve tartı da dürüstlük oldukça önemlidir. Hem adaletli olma açısından hem de bir eşyayı kısmadan düzgün bir şekilde başkasına verebilme konusunda oldukça önemli olaylardan bir tanesidir. Bu açıdan herkes adalette ve terazisini dengede tutmalıdır. İnsanların dürüst olması ve başka insanlara karşı daha dürüst davranması oldukça önemli konulardan birisidir.

Sonraki Ödev:  İslam Dininde Sizce Yardımlaşmaya Niçin Büyük Önem Verilmiş Olabilir?
Sonraki Ödev:  Dini Yalanlamak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Maûn Suresinde Verilen Mesajları Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.