Anasayfa Kitap Cevapları
22 Mayıs 2023, 23:32 - Zülal Güneş Yazdı

Toplumda Kadın-Erkek Ayrımının Yapılması Ne Gibi Sorunlara Yol Açar? Tartışınız.

Toplumda Kadın-Erkek Eşitliğinin Olmaması Ne Gibi Sonuçlar Doğurur?

Sonraki Ödev:  Çevrenizden Ekonomik Hayata Katkıda Bulunan Kadınlara Örnekler Veriniz.

Toplumda Kadın-Erkek Ayrımının Yapılması Ne Gibi Sorunlara Yol Açar Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 217-218-219-220-221-222 Cevapları MEB Yayınları

Toplumda kadın ve erkek eşit bir yapıya sahiptir. Ancak genel olarak bu ayrım yapıldığı zaman bu durum çarpık olan bir ilişkiyi ortaya koyuyor. Kadın ve erkek arasında belli bir zaman sonra eşitsizlik durumu mevcut oluyor.

Üstelik  bu durum kadının toplum içinde belli başlı hakların kaybına da yol açabiliyor. Bu yüzden kadın ve erkek arasındaki bu hak ve özgürlük genel bir eşitlik yapısı içinde verilir. Bu yapıdan dolayı da kadın ve erkek arasında belli başlı bir eşitlik durumu olursa toplumda bu tür sorunların yaşanması ihtimali de pek söz konusu olmaz. Çünkü genel birçok sorun eşitsizlik durumu ile alakalı olacak şekilde oluşuyor.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde Toplumsal Hayatta Başarılarıyla Örnek Olan Başka Hangi Kadınları Biliyorsunuz? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Türk Kültüründe Kadına Verilen Önemle İlgili Örnekler Veriniz.
Sonraki Ödev:  Türk Kadınının Siyasi Temsilini, Topluma Katkıları Açısından Yorumlayınız.
Sonraki Ödev:  Millî Sporcumuz Nesrin Olgun Arslan, Türk Kadınının Toplumsal Yönden Temsiline Nasıl Bir Örnek Olmuştur? Düşüncelerinizi Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.