Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:17 - Mehmet Yazdı

Toprak, Su ve Hava Kirliliğinin Canlı Yaşamındaki Olumsuz Etkilerinin Neler Olduğunu Tartışınız.

Toprak, Su Ve Hava Kirliliğinin Canlı Yaşamındaki Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Toprak, Su ve Hava Kirliliğinin Canlı Yaşamındaki Olumsuz Etkilerinin Neler Olduğunu Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170-171-172-173-174 Cevapları MEB Yayınları

Toprak, su ve hava kirliliği yüzünden canlı yaşamı kötü etkileniyor, hatta bazı canlı türlerinin neslinin tükenmesine sebep oluyor. Dünya’yı kirleterek aslında bir nevi kendi sonumuzu hazırlamış oluyoruz.

Toprağın kirlenmesi ile toprak üzerinde yaşayan bir sürü canlının yaşamı tehlikeye girer ve ekosistem bozulmuş olur. Ekosistemin bozulması canlılar hiyerarşisinde istenmeyen sonuçlara yol açar. Hava kirlenmesi sonucunda asit yağmurları oluşur ve bu asit yağmurları canlılara çok kötü zararlar verir. Oksijen ile hava aldığımız için havanın kirlenmesiyle birlikte bir daha temiz hava alamayacağımız için soluyacağımız kötü kimyasallar ile akciğerlerimiz ve vücudumuz kötü etkilenecektir. Yine aynı şekilde suyun kirlenmesi ile birlikte suda yaşayan canlıların hayatları tehlikeye girecek, yine aynı şekilde ekosistem kötü etkilenecektir.

Sonraki Ödev:  Doğal Kaynakların Bilinçsiz Şekilde Tüketilmesi Hangi Sorunlara Yol Açmaktadır? Sizler Bu Sorunlara Nasıl Çözüm Üretebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.