Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:39 - Zülal Güneş Yazdı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir? Tartışınız.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Önemi Nedir?

Sonraki Ödev:  Bu Ticaret Yolu Türkiye’nin Uluslararası Alanda Ekonomik Rolünü Nasıl Etkiler? Tartışınız.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 241-243-244-245-246-248 Cevapları MEB Yayınları

Türk silahlı kuvvetleri bugün sadece Türkiye içinde değil diğer birçok ülkede yer alır. Özellikle tarih boyunca Türk silahlı kuvvetlerine olan güven her zaman mevcuttur.

Ordunun da bunda payı oldukça fazladır. Yani Türk silahlı kuvvetleri dendiği zaman bu alanda mevcut bir güç karşınıza çıkar. Ancak bunun dışında o gücün insana ve topluma olan etkisi de çok fazladır. Bu etki göz önüne alındığı zaman aslında bu alanda mevcut olan önem daha çok anlaşılıyor. Çünkü Türk silahlı kuvvetleri özellikle bu alanda belli bir güce sahip bir yapıya yer verir. Bu durum aslında Türk silahlı kuvvetlerinin her yerde mevcut olan başarısını da daha çok ortaya koyuyor.

Sonraki Ödev:  Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Sayesinde Bugüne Kadar Hangi Ülkeler İle Ekonomik İş Birliği Yapmıştır?
Sonraki Ödev:  Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesiyle Tarihteki Hangi Ticaret Yolu Canlandırılmak İstenmiştir? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap