Anasayfa Kitap Cevapları
4 Mart 2023, 21:29 - Salih Yazdı

Türklerde İsim Verme Geleneklerini Dikkate Alarak Kendinize Bir İsim Veriniz. Bu İsmin Size Verilmesine Neden Olan Olayı Kurgulayarak Bir Hikâye Yazınız.

Türklerde isim verme geleneklerini dikkate alarak kendinize bir isim veriniz.

Sonraki Ödev:  Aile Büyüklerinizle Görüşerek İsminizin Size Nasıl Verildiğini Öğreniniz.

Türklerde İsim Verme Geleneklerini Dikkate Alarak Kendinize Bir İsim Veriniz. Bu İsmin Size Verilmesine Neden Olan Olayı Kurgulayarak Bir Hikâye Yazınız.

Bu ismin size verilmesine neden olan olayı kurgulayarak bir hikâye yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 118-123-124-125-126 Cevapları Anıttepe Yayınları

Kendimize bir isim verse örneğin elif ismini vermiş olsak bu ismin çağrıştırmış olduğu anlamı öne çıkartırız. Genellikle kulağa çok hoş geldiği için bu isim tercih edilir. Ben kulağa hoş geldiği için tercih ederim. Üstelik hitap bakımından da benim ilgimi çeker. Tüm bunlar beni elif ismini seçmemde etkili olmuştur. Her ismin mutlaka bir anlamı ve bir manası vardır. Üstelik herkes için her isim mutlaka bir anlam etrafında sunulur. Buna ek olarak bir ismin mutlaka bir çıkış sebebi vardır. Bu açıdan isimler anlamlı olan bir yapı ile konur. Hikayesiz ya da anlamsız olan bir isim yoktur.

Sonraki Ödev:  Türk Kültüründe İsim Verme Geleneği ve Dede Korkut Hikayeleri Hakkında Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.