Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 3:39 - Mehmet Yazdı

Türklerin Atı Evcilleştirmeleri, Tekerleği Kullanmaları Göçlerini Nasıl Kolaylaştırmıştır? Açıklayınız. 

Türklerin atı evcilleştirmeleri, tekerleği kullanmaları göçlerini nasıl kolaylaştırmıştır?

Sonraki Ödev:  Konargöçer Yaşantı İçerisinde Çadırların Türkler İçin Önemini Söyleyiniz.

Türklerin Atı Evcilleştirmeleri, Tekerleği Kullanmaları Göçlerini Nasıl Kolaylaştırmıştır Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 48-49 Cevapları MEB Yayınları

Türkler her yere göç ederken yürüyerek günlerce uğraşılan uğraşlar sonucunda varmıştır. Bu açıdan da atı bulduklarında evcilleştirerek sırtlarına binmeye başlamışlardır fakat yeterli derecede atları olmadığı için bazen birçok kişi yine yürüyerek girmek zorunda kalmıştır. Bu gibi durumları engellemek amacıyla tekerlek gibi dönen birçok madde ile başlayarak en sonunda tekerleği bulmuşlardır. Tekerleği bulmalarıyla birlikte kalabalık aileler hiç ayakta gitmek zorunda kalmadan arabalara binerek atın çekmesi sonucunda kolaylıkla istedikleri yerlere varmaya başlamışlardır. Bu olay sonucunda atlarda yük taşımak oldukça kolaylaşmış ve daha fazla yol kat ederek daha fazla yer bulma imkânları oldukça çok artmıştır.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yeri Düşünerek, Coğrafi Özelliklerin İnsanların Yaşayış Tarzı ve Ekonomik Faaliyetleri Üzerindeki Etkisini Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.