Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:12 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Yerin İklim Özellikleri Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Yaşadığınız Yerin İklim Özellikleri Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz? Yazınız.

Yaşadığınız Yerin İklim Özellikleri Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111-112-113-114-115-116 Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığım yer karasal bir iklime sahip. Yani yazları çok sıcak kışları ise çok sert ve soğuk geçer. Yer yer ılıman bir yapıya bürünür. Ancak yaz aylarının tam ortasına gelindiği zaman çok sıcak bir hava ile karşılaşılır. Aynı şekilde kış aylarının da çok ortasına gelindiği zaman çok soğuk bir hava ile karşılaşılır.

Sert ve geçişli geçen bir hava yapısı mevcut. Çok fazla sisli bir havası söz konusu olmaz. Kışın hava çok fazla sert geçerse bunun sonucunda sisli bir hava ortaya çıkar. Ancak genel olarak karlı ve yağmurlu geçer. Bu alanda size dağınık bir iklim olarak da görülür. Ancak çok sert geçişli bir yapısı vardır.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yerin Yer Şekilleri Hakkında Bildiklerinizi Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.