Anasayfa Kitap Cevapları
4 Ocak 2022, 15:06 - Mehmet Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 120-121-122-123 Sayfa MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 120-121-122-123 Cevapları MEB Yayınları Cumhuriyet ile Birlikte

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları MEB Yayınları

Sınıf başkanınızı nasıl seçtiğinizi anlatınız.

Cevap : Önce öğretmenimiz adayları tahtaya kaldırır ve adayların konuşma yapmasını ister. Adaylar daha sonra sınıftan çıkar ve sınıfta ki diğer arkadaşlar küçük kağıtlara adayların isimlerini yazar. Yazma işlemi bittikten sonra adaylar sınıfa girer ve gözlerinin önünde sonuçlar açıklanır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları MEB Yayınları

– Devletimizin adı eskiden Osmanlı Devleti idi Zeynep. Devleti padişahlar yönetirdi. Padişahlık babadan oğula geçerdi. Devlet yönetiminde kararları padişah alırdı. Halkın çok fazla söz hakkı yoktu.
– Dedeciğim, yardımın için teşekkür ederim. Ödevimi hazırlayıp arkadaşlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Zeynep, ödevini tamamlamak için yeniden masasının başındaydı.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları MEB Yayınları

Yönetim şekli olan cumhuriyet ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Cevap : Cumhuriyet sistemi en modern yönetim biçimidir. Cumhuriyet sistemi halkın egemenliğini elinde bulundurduğu, halkın kendi kendini yönettiği en iyi yönetim biçimidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik: Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kazanılan seyahat etme özgürlüğünün olmaması durumunda ne gibi zorluklar yaşardınız? Aşağıya yazınız.

Cevap : Böyle bir durumda yeni yerleri göremez ve bilemezdik. Yaşadığımız yerden başka bir yere gidemezdik. Hayat çok sıkıcı ve çok sade olurdu.

Etkinlik: Aşağıdaki balık kılçığına cumhuriyetin ilanından sonra kazanılan hak ve özgürlüklerden bildiklerinizi yazınız.

Cevap :

hak ve özgürlükler

LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.