Anasayfa
Ara Bul
3 Eylül 2021, 1:54
Mehmet
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 138-139 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 138-139 Cevapları MEB Yayınları Büyük Lider Atatürk

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 138 Cevapları MEB Yayınları

Atatürk ’ün lider olmasında sizce ne gibi özellikleri etkili olmuştur? Düşüncelerinizi öğretmeniniz ve arkadaşlarınız ile paylaşınız.

Cevap: Atatürk ileri görüşlülüğü, liderlik özelliklerine sahip bir insan olduğundan dolayı liderimiz olmuştur.

Cevap2 : Atatürk küçük yaştan itibaren kendini böyle bir mevkiye göre yetiştirmiştir. Pozitif bilimlere, tarihe ve her türlü bilgiyi öğrenmiş ve daha fazla öğrenmek istemiştir. Atatürk’ün büyük bir komutan ve lider olmasında okuduğu kitaplar, gittiği ülkeler etkili olmuştur.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 139 Cevapları MEB Yayınları

Atatürk ’ün insan sevgisini anlatan sözlerini ya da bir anısını araştırınız. Öğretmeniniz ve arkadaşlarınıza sununuz.

Cevap : Atatürk her zaman sevgi dolu ve insanlarla arasını iyi tutan bir liderdi. Bunun en güzel örneği siyasi hayatında korumasız dolaşmasıydı. Halk onun yanına istediği gibi girer sohbet eder, derdini anlatır ve yardım isterdi, Atatürk’te hiç birini geri çevirmez gereken neyse yapar veya yaptırırdı.

Cevap: Atatürk bir gün şehir gezisindeyken yolların normalden düzgün olması nedeniyle valiye neden bu kadar iyi olduğunu sormuş. Vali Atatürk’e “Tüm halkı, jandarmayı seferber ederek bu yolları yaptırdık” demiş. Atatürk valiye sert bir şekilde kızarak onları bu şekilde kullanmaya hakkı olmadığını söyleyerek insanlarını savunmuştur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.