Anasayfa Kitap Cevapları
11 Eylül 2023, 1:32 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21-25-26 Cevapları MEB Yayınları

Yer Kabuğu Kayaçlardan Oluşur Cevapları

1. Ünite Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri: 4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21-22-23-24-25-26-27 Cevapları MEB Yayınları

Yer kabuğu cevapları


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları

1. Taşları hangi özelliklerine göre sınıflandırdınız?
Cevap: Ben taşları sertliklerine, büyüklüklerine ve şekillerine göre sınıflandırırım.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları MEB Yayınları

Ham madde kaynağı olarak kayaçların önemi nedir? Tartışalım.
Cevap: Kayaçların ham madde olabilmesi için çok uzun bir süreç ve iklim şartlarının uygun olması şarttır. Bu yüzden Kayaçların önemi ham madde kaynağı olma açısından çok önemlidir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45-46-47. Cevapları ATA Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığımız bölgede hangi madenler çıkarılmaktadır? Araştıralım.
Cevap: Yaşadığımız bölge ( Türkiye ) bir çok farklı maden çıkartılmaktadır. Kısacası saymak gerekirse, Gümüş, Bakır, Bor, Petrol, Linyit, Demir ve Altın gibi madenler çıkartılmaktadır. Ülkemiz yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21-25-26 Cevapları MEB Yayınları etkinliğimizde yer kabuğunun yapısı ve şekilleri, bölgemizde çıkartılan çeşitli madenler ile ilgili çeşitli sorular ve cevapları yazmaktadır. Eğitimciler tarafından özenle cevaplanan ve hazırlanan bu konumuz dünyamızı oluşturan kayaçlar ve yer kabuğunun önemini ve canlı yaşamı için önemi hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir. öğrendiğimiz bu önemli konuyu beraber cevaplayalım.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 127-128. Cevapları ATA Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21-25-26 Cevapları MEB Yayınları etkinliğimizde bulunan yazım yanlışları ve fark ettiğiniz eksikleri, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere belirtiniz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.