Anasayfa Kitap Cevapları
5 Ekim 2022, 20:33 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları

Fosiller Cevapları

1. Ünite Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri: 4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 28-29-30-31 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

fosiller cevapları


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları

DÜŞÜNELİM, YAZALIM, PAYLAŞALIM

1. Bu etkinlikte kullandığımız araç-gereçler, gerçekte hangi kavram ve olayları temsil ediyor?
Cevap:

Oyun hamuru: Oyun hamurunu bu etkinlikte kalıp oluşturmak için kullanırız. Oyun hamuru ve etkinlikte yer kabuğunu temsil etmektedir.

Kabuğu bastırıp tekrar yerinden çıkarmamız: Şekil oluşturmak içindir.

Alçı kalıbı oluşturmamız: Bunun sebebi şeklin daha sağlam olması içindir.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları konumuzda Fosillerin nasıl oluştuğu ve fosillerin günümüzde enerji açısından ne kadar önemli olduğu hakkında çeşitli sorular ve cevapları bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından özenle cevaplanan ve hazırlanan bu konumuz etkinlik içerisinde kullandığımız malzemelerin gerçekte neleri temsil ettiğini öğrenmemizi ve etkinliği daha iyi kavrayabilmemiz için hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir. öğrendiğimiz bu önemli konuyu beraber cevaplayalım.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 194-196 Cevapları MEB yayınları

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları MEB Yayınları bulunan ve fark ettiğiniz yanlışları, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere belirtiniz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.