Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 4:04
Zahit
Editor

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-41. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-41. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Toplu Taşıma Araçları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40. Sayfa Cevapları

                                                     TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI 

Neden toplu taşıma araçlarını kullanmalıyız? 

Cevap: Trafik yoğunluğunu azaltmak, gürültü kirliliğini azaltmak ve havaya karışan egzoz gazını azaltmak için toplu taşıma araçlarını kullanmalıyız.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek toplu taşıma araçlarının tercih edilme sebeplerini açıklayınız. 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40. Sayfa Cevapları

Cevap: Metro ve tramvay şehir içinde gidilmek istenen yere belediye otobüsünden daha hızlı olduğu için tercih edilir. Feribot trafikten uzak seyahat etmek isteyenlerin tercih ettiği araçtır. Hızlı tren kara yolunda en kısa sürede bir yerden bire gitmek için tercih edilmektedir. En güvenli ve en hızlı ulaşım ağı olduğu için tercih edilir.

Toplu taşıma araçları yerine özel taşıtların kullanılması ne gibi olumsuzluklara yol açar? Tartışınız. 

Cevap: Trafiğin aksamasına, gürültü kirliliğinin oluşmasına ve en önemlisi egzoz gazlarının artmasıyla havanın kirlenmesi gibi olumsuzluklara yol açar

 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 41. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki görsellerden yararlanarak ulaşımda toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin çevre kirliliğinin azalmasına etkisini tartışınız. 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 41. Sayfa Cevapları

Cevap: Şahsi araçların çok olması hem gürültü kirliliğine hem de egzoz gazının havaya salınımı nedeniyle soluduğumuz havanın kirlenmesine neden olduğu için toplu taşıma araçları çevre kirliliğinin azalmasında olumlu etkiye sahiptir.

1.  Motorlu taşıtların çevreye etkisini açıklayınız.

Cevap: Motorlu taşıtlar çevreye egzoz gazı salar ve havayı kirletir. Motorlu taşıtlar için yeni yollar açılması için ağaçlar kesilir. Bu nedenle olumsuz etkileri vardır.

2. Toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin trafik yoğunluğuna çevre kirliliğine etkisini tartışınız. 

Cevap: Toplu taşıma araçları sayesinde trafik azalır ve yoğunluk olmaz. şahsi araçlardan çıkan egzoz gazları da azaldığından çevre kirlenmemiş olur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.