Anasayfa Kitap Cevapları
5 Temmuz 2022, 2:04 - Zahit Yazdı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49-50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Tehlikeli Davranışlar Cevapları

1.Ünite Trafikte Güvenlik 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49-50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

TEHLİKELİ DAVRANIŞLAR

Aşağıdaki görülen araçların özelliklerini tartışınız. Bu taşıtların özelliklerini kullanım amacına göre karşılaştırınız. 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49. Sayfa Cevapları

Cevap: Kamyon arkasında açık damberi olan ve yük taşımak amacıyla kullanılan bir araçken otobüs yolcu ve yolcuların eşyalarını taşımak için kullanılmaktadır.

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Yolcuların yaptığı hatalı davranışın sonucu ne olabilir? Açıklayınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 49. Sayfa Cevapları

Cevap: Araç hareket halindeyken yolcu camdan sarkmaktadır. Karşıdan gelen araçların çarpma ihtimali yüksektir. Çocuk ciddi şekilde yaralanabilir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 66-67. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 50. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Yük taşıtları ve yük üzerinde yolculuk yapılması tehlikeli ve yasaktır. Aşağıdaki görsellerden yararlanarak sebebini açıklayınız. 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 50. Sayfa Cevapları

Cevap: Yolcular güvenliklerini sağlayacak tutacaklar yok. Ani fren, yokuş bozuk yolda giderken savrulabilir, araçtan düşebilirler.

Taşıtlara asılma, tutunma ve önüne geçme kazaya sebep olan hatalı davranışlardandır. Aşağıdaki görsellerde gördüğünüz hataları açıklayınız. 

hatalar

Cevap: Bisiklet sürmekte olan kişi traktörün önüne geçerek hareket etmektedir. Hızları aynı olmadığı gibi traktörü kullanan kişi onu görmediğinden çarpabilir. Kaykayla giden kişi araca tutunmaktadır. Arkadan gelen araçlar çarpabileceği gibi araç sahibinin ani dönüş yapması, hız yapması veya durması da kaza yapmasına sebep olabilir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 10-11-12. Cevapları Semih Ofset S.E.K Yayınları

1. Motorlu taşıtlar genel olarak nasıl sınıflandırılır? 
Cevap:

  1. Kara taşıtları
  2. Hava taşıtları
  3. Deniz taşıtları

2. Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız. 
Cevap: İnsanların binmesi amacı olmadığından tutunacak yerler yapılmamıştır. Araç hareket halinde iken ağaç dalları, elektrik telleri, alçak köprüler çarpabilir. Ayrıca aracın ani hareketleri yolcuların düşüp yaralanmasına neden olabilir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.